Мета вивчення дисципліни

Ознайомлення магістрів з сучасними методами і методиками наукового дослідження, з можливостями інноваційної діяльності, здатністю до критичного аналізу власної наукової і прикладної діяльності.

Завдання вивчення дисципліни

Формування у фахівців другого освітньо-наукового рівня «магістр» необхідного в їхній подальшій професійній діяльності рівня знань про сучасні методи і методики наукового дослідження, ставити і вирішувати перспективні науково-дослідні і прикладні завдання, практикувати патентні дослідження в екологічній галузі та техніки забезпечення екологічної безпеки, складати заявку на винахід або інший об'єкт промислової власності, заявку на об'єкт авторського права, документи на комерційну таємницю, описувати загальну характеристику наукових проектів, систему інтелектуальної власності і, зокрема, промислової власності в винахідницькій та патентно-ліцензійній діяльності, застосовувати міжнародне співробітництво у галузі інтелектуальної власності, сприяти захисту прав інтелектуальної власності в управлінні науковими проектами.

Мета курсу «Переробка відходів лісового господарства» – формування у майбутніх фахівців систематизованого комплексу знань про сучасні технології та технічні засоби переробки відходів лісового господарства, транспортування і зберігання відходів лісового господарства, технології виробництва біопалива з відходів лісового господарства.

Спеціальні (предметні) компетентності: здатність вибрати типове обладнання та інструменти для вирішення сформульованого завдання, а також оцінити економічну ефективність його виконання; здатність організовувати роботу малих колективів виконавців; здатність розробляти проектну документацію, зокрема описи, положення, інструкції та інші документи.

Програмні результати навчання: прагнути до самоорганізації та самоосвіти. проводити літературний пошук українською та іноземними мовою і аналізувати отриману інформацію; володіти базовими гуманітарними, природничо-науковими та професійними знаннями для вирішення завдань з організації та ведення лісового господарства; здійснювати підбір і використання необхідного обладнання, інструментів для організації виробничого процесу з урахуванням екологічних, технічних та технологічних можливостей; виконувати чітко та якісно професійні завдання, удосконалювати технологію їх виконання та навчати інших; організувати результативні та безпечні умови праці.

Викладання дисципліни «Методи проектування технологічних процесів і обладнання» має на меті забезпечення майбутнім інженерам знання етапів, методів оптимізації, обґрунтування і прийняття рішень при проектуванні і конструюванні машин та обладнання, а також ознайомлення з основними вимогами щодо оформлення технічної і технологічної документації.

 

Завдання курсу полягає у тому, щоб студент використовуючи одержані знання, зміг обґрунтувати вибір методу проектування технологічних процесів і обладнання, дослідити режими роботи обладнання та оцінити енергетичні та експлуатаційні показники, а також розробити пропозиції щодо його модернізації.


Метою викладання дисципліни «Основи роботизації деревообробного устаткування» є надання студентам знань і навиків в області розвитку та використання роботів і роботизованих технологічних комплексів (РТК), ознайомлення з методикою вибору та проектування РТК для вирішення технологічних задач деревообробного виробництва. Дисципліна покликана сформулювати у студентів системний підхід до вирішення актуальних задач проектування та застосування РТК на виробництві.

 

Завдання дисципліни – підготовити студента-магістра для виробничо-технічної, організаційно-управлінської, проектно-конструкторської і дослідницької діяльності в області науки, створення і впровадження нових технологій з основ роботизації в деревообробній промисловості.



Метою  дисципліни є ознайомлення студентів з сучасними системами автоматизованого проектування технічних систем взагалі та вивчення принципів проектування.

Основні завдання вивчення дисципліни полягають в тому, щоб у результаті її вивчення студент опанував основні методи автоматизованого проектування об’єктів машинобудування.