Розвиток усіх сфер суспільного життя, особливо соціально-економічної сфери держави, як правило, супроводжується інтенсивним зростанням обсягу наукової та науково-технічної інформації, швидким оновленням системи наукових знань, що вимагає від висококваліфікованого спеціаліста володіння не лише необхідними професійними знаннями, навичками й уміннями, але й методологією творчого розв’язання проблемних ситуацій, умінням креативно мислити, приймати обґрунтовані рішення та моделювати різноманітні процеси. Знання методології, теорії, техніки, методів і організації науково-дослідної діяльності допоможуть майбутнім фахівцям швидко та легко включатися у професійну діяльність, втілювати наукові знання в практичну площину, сприятимуть розвитку раціонального творчого мислення.
В курсі «Методологія наукових досліджень в дизайні» розглядаються методологія і методи наукових досліджень, а також способи їх організації. Вивчення цього предмету дасть змогу магістрантам-дизайнерам опанувати методологію і методику наукових досліджень, що буде сприяти розвитку раціонального творчого мислення, організації їх оптимальної розумової діяльності.
Метою вивчення означеного курсу відповідно ОП є формування методологічної та наукової компетентності магістрантів із дизайну (здатності, готовності до науково-технічних досліджень, культури наукової праці, відповідальності та результативності).
Магістранти навчаться відбирати й аналізувати необхідну інформацію, формулювати мету та завдання досліджень, розробляти теоретичні передумови, планувати та проводити при необхідності практичні випробування, відпрацьовувати результати наукової роботи та оцінювати похибки й спостереження, зіставляти результати експериментів з теоретичними передумовами та формулювати висновки наукового дослідження.
Вивчення освітньої компоненти «Методологія наукових досліджень в дизайні» передбачає формування у магістрантів відповідних компетентностей, що пердбачаються стандартом підготовки фахівців 2 магістерського рівня вищої освіти за спеціальністю 022 «Дизайн», галузі знань 02 Культура і мистецтво.
- Викладач: Пустюльга Сергій
Застосування анімаційних технологій надає
переваги при просуванні розроблених проектів в різних галузях народного
господарства. Вміння віалізувати, створювати віртуальні об'єкти та доповнювати
реальність є на нинішний момент основним чинником в управлінні
дизайн-проєктами.
- Викладач: Бурчак Ігор
Анімаційні технології
- Викладач: Бурчак Ігор
Результати навчання.
Після завершення вивчення дисципліни студент повинен:
знати:
- закони анатомічної будови тіла людини;
- закони композиції;
- закони повітряної перспективи;
- основні принципи побудови декоративного і стилістичного рішення;
- основи тонального і кольорового вирішення.
вміти:
• грамотно компонувати фігури на форматі;
• аналізувати форму і вдало відтворювати характер пластики, світлотіньових і кольорових відношень об’ємів;
• образно мислити;
• використовувати закони повітряної перспективи, за допомогою якої передавати плановість в роботі.
• дотримуватись етапності в роботі;
• використання технічних засобів рисунку та живопису;
• грамотно організувати свою роботу, пам’ятати про по черговість в роботі.
• мати навички використання технічних засобів живопису.- Викладач: Бондарчук Юлія
Матеріали по даному курсу (дисципліні) розміщенні за посиланням:
http://mdl.lntu.edu.ua/course/view.php?id=349
- Викладач: Боярська Інна