1. Мета вивчення дисципліни

Надання системних відомостей про закони розподілу випадкових похибок, вивчення міжнародної системи одиниць, отримання навиків математичної обробки результатів вимірювань, вивчення державної системи для забезпечення єдності вимірювань, засвоєння основних методів вимірювання технологічних параметрів, принципів побудови та застосування приладів для вимірювань.

2. Завдання вивчення дисципліни

Формування у студентів комплексного бачення про метрологію, сучасні тенденції та актуальні проблеми застосування вимірювальних приладів у системах керування технологічними процесами; навчитися користуватися вимірювальними приладами; надати студентам знання, які необхідні для здійснення вимірювань технологічних параметрів і оцінки їх результатів; вміння підбирати необхідні прилади, вдосконалити обробку результатів вимірювань, засвоїти технічні навики та організаційні основи метрологічного забезпечення виробництва.

3. Найменування та опис компетентностей, формування котрих забезпечує вивчення дисципліни

Загальні компетентності:

ЗК1. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.

Спеціальні (фахові) компетентності спеціальності:

СК5. Здатність обґрунтовувати вибір технічних засобів автоматизації на основі розуміння принципів їх роботи аналізу їх властивостей, призначення і технічних характеристик з урахуванням вимог до системи автоматизації і експлуатаційних умов; налагоджувати технічні засоби автоматизації та системи керування.

СК8. Здатність проектування систем автоматизації з врахуванням вимог відповідних нормативно-правових документів та міжнародних стандартів.

4. Передумови для вивчення дисципліни

Пререквізити дисципліни: базові знання в сфері фізики, електротехніки та електроніки, теорії ймовірностей та математичної статистики, надійності та діагностування автоматизованих виробничих систем, автоматизованого приводу технологічних систем.

5. Результати навчання

Результати навчання вивчення дисципліни «Метрологія, технологічні вимірювання та прилади» базуються на програмних результатах навчання (ПРН):

ПРН7. Вміти застосовувати знання про основні принципи та методи вимірювання фізичних величин і основних технологічних параметрів для обґрунтування вибору засобів вимірювань та оцінювання їх метрологічних характеристик.

ПРН8. Знати принципи роботи технічних засобів автоматизації та вміти обґрунтувати їх вибір на основі аналізу їх властивостей, призначення і технічних характеристик з урахуванням вимог до системи автоматизації та експлуатаційних умов; мати навички налагодження технічних засобів автоматизації та систем керування.

ПРН11. Вміти виконувати роботи з проектування систем автоматизації, знати зміст і правила оформлення проектних матеріалів, склад проектної документації та послідовність виконання проектних робіт з врахуванням вимог відповідних нормативно-правових документів та міжнародних стандартів.



Accessibility

Background Colour

Font Face

Font Size

1

Text Colour