Мета вивчення навчальної дисципліни «Медіаправо» - формування необхідної у професійній діяльності журналіста системи знань з питань медіа-законодавства, законодавства у сфері інформаційних правовідносин, усвідомлення на цій основі правового статусу та законодавчої гарантії забезпечення діяльності мас-медіа в цілому та журналіста зокрема.

Завдання – виклад основних теоретичних, нормативно-правових засад, прав, обов’язків та гарантій професійної діяльності журналіста, функціонування інформаційної системи в цілому й діяльності мас-медіа зокрема; забезпечення осмисленого розуміння студентами правових засад роботи з інформацією, доступу та специфіки роботи з джерелами інформації, міри відповідальності за перешкоджання роботі мас-медіа, журналістській діяльності в цілому. Студенти також вивчатимуть етичні норми діяльності журналіста; доступ до інформації; доступ до судових засідань; право інтелектуальної власності; порядок реалізації права на повагу до гідності та честі; порядок спростування недостовірної інформації; відшкодування моральної шкоди; об’єкти авторського права; залучення медіа під час передвиборної агітації; медійну рекламу; порядок реєстрації, види та особливості діяльності суб’єктів у сфері медіа; особливості акредитації журналіста та здійснення журналістської діяльності під час воєнного стану.

Журналіст - творчий працівник суб’єкта у сфері медіа, який професійно збирає, одержує, створює, редагує, поширює і забезпечує підготовку інформації для медіа. Статус журналіста підтверджується документом, виданим суб’єктом у сфері медіа, професійною чи творчою спілкою журналістів. Документ, що підтверджує статус журналіста, має містити найменування та вид медіа, його ідентифікатор у Реєстрі суб’єктів у сфері медіа або найменування професійної чи творчої спілки, фото, прізвище, ім’я та по батькові журналіста, номер документа, дату видачі і строк його дії, підпис особи, яка видала документ.




Accessibility

Background Colour

Font Face

Font Size

1

Text Colour