1. Мета вивчення дисципліни.

Формування системи теоретичних знань щодо організації сучасної дипломатичної та консульської роботи закордонних дипломатичних представництв та форми дипломатичної комунікації, а також набуття практичних умінь дипломатичного листування, ведення переговорів та діагностики міжнародних конфліктів.

 2. Завдання вивчення дисципліни.

Засвоєння основних теоретичних положень сучасної дипломатії, її ролі у міжнародних відносинах; оволодіння навичками організації переговорного процесу, оформлення дипломатичних документів, прогнозування та вирішення міжнародних конфліктів.

 3. Найменування та опис компетентностей, формування котрих забезпечує вивчення дисципліни.

 Інтегральна компетентність

Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні завдання у сфері міжнародних відносин у цілому та міжнародних економічних, зокрема, професійної діяльності (у т.ч. у процесі навчання), що передбачає застосування новітніх теорій та методів при здійсненні комплексних досліджень світогосподарських зв’язків.

 Загальні компетентності

ЗК 1. Здатність навчатися та бути сучасно навченим.

 ЗК 2. Здатність продукувати нові ідеї, системно мислити, проявляти креативність, гнучкість, уміння управляти часом.

ЗК 3. Здатність до усної та письмової загальної комунікації державною та іноземними мовами.

 ЗК 4. Здатність до використання сучасних інформаційних та комунікаційних технологій, програмних пакетів загального і спеціального призначення.

 ЗК 5. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу, пошуку, оброблення та оцінювання інформації, процесів та явищ з різних джерел з метою виявлення проблем, формулювання висновків (рекомендацій), вироблення рішень на основі логічних аргументів, забезпечення якості виконуваних робіт з урахуванням національних та міжнародних вимог, адаптації та дії в новій ситуації.

ЗК 6. Здатність проводити дослідження економічних явищ та процесів у міжнародній сфері з урахуванням причинно-наслідкових та просторово-часових зв’язків.

ЗК 7. Уміння бути критичним та самокритичним до розуміння чинників, які чинять позитивний чи негативний вплив на спілкування з представниками інших бізнес-культур та професійних груп різного рівня (з фахівцями з інших галузей знань/видів діяльності) на засадах цінування різноманітності та мультикультурності та поваги до них.

 ЗК 9. Здатність використовувати набуті знання, розуміти предметну область та професію на практиці, бути відкритим до застосування знань з урахуванням конкретних ситуацій

 ЗК 10. Здатність використовувати у професійній діяльності базові знання у галузі природничих, соціально-гуманітарних та економічних наук.

 Фахові компетентності спеціальності

ФК 10. Здатність обґрунтовувати доцільність застосування правових, економічних та дипломатичних методів (засобів) вирішення конфліктних ситуацій на міжнародному рівні.

 4. Передумови для вивчення дисципліни.

Пререквізити дисципліни:

·      Міжнародні відносини та світова політика;

·      Країнознавство;

 5. Результати навчання.

Після завершення вивчення дисципліни студент повинен

   знати:

ПРН 1. Знати основні поняття і категорії теорії міжнародних відносин, розуміти еволюцію міжнародних відносин, історію світової та української дипломатії.

 вміти:

ПР 17. Визначати причини, типи та характер міжнародних конфліктів і суперечок, обґрунтовувати і застосовувати економічні, юридичні та дипломатичні методи і засоби їх вирішення на міжнародному рівні, відстоюючи національні інтереси України.

ПР 20. Відстоювати національні інтереси України з урахуванням безпекової компоненти міжнародних економічних відносин.

ПР 23. Усвідомлювати необхідність навчання впродовж життя з метою підтримки професійної компетентності на високому рівні.

 володіти:

ПРН 19. Володіти методикою аналізу моделювання та прогнозування соціальних та економічних явищ і процесів на різних рівнях управління.